مشکل دیکتاتورها سربازان آنها است

پس تا زمانی در تاریخ انسان که افرادی باشند که حاضر باشند برای اینکه دیگران به اهداف غیرانسانی و زورگویانه خود برسند دیکتاتوری ها وجود خواهند داشت. تا زمانی که باشند کسانی که بخواهند کورکورانه و بدون تفکر به دستوراتی که به آنها داده می شود عمل کنند، نظام های خشونت در جهان ایجاد خواهند شد.

پس باید به فرد فرد کودکان مان بیاموزیم که بیاندیشند. که پیش از هرگونه اقدامی اول درباره علت آن تفکر کنند. اگر اقدامی چه تصمیم خود ما و چه تصمیم دیگری با فرد یا افراد دیگری آسیب می رساند درباره لزوم انجام آن بیشتر بیاندیشیم.

نباید کورکورانه عمل کنیم. چه سرباز هستیم چه نیستیم، عمل کردن کورکورانه ما به دستورات داده شده به دستوراتی که قلبا و عقلا آن را باور نداریم و صحیح نمی دانیم، باعث تداوم انچه خواهد شد که در همه نظام های استبدادی در طول تاریخ بشر شده است.

/ 1 نظر / 23 بازدید
suzan

سلام..مطلب رو خوندم اما سوالی که ذهن من رو مشغول کرده اینه که ایا این سربازان واقعا در کودکی یاد نگرفته اند که قبل از انجام هر کاری فکر کنن؟؟؟ اگه اینطور باشه جنگ جنگه... و سربازانی که به هر دلیل دست به کشتار میزنند چه ر دفاع از میهن چه در اجرای دستورات یک دیکتاتور مثل هم هستند..شاید ارمانی بگیم که نه اون در دفاع از وطن هست اما نتیجه همون کشتن انسان دیگر است.